Kiss Györgyre emlékeztünk

Második alkalommal szerveztük meg emléktúránkat, melyet minden évben Kiss György szászvári születésű szobrászművésznek ajánlunk.

Az induló- és célállomás a művész volt nyaralója, a mai Vadrózsa étterem kellemes környezetében volt. Az idei túra létszáma a várakozásainkat is bőven felülmúlta. Nagyon szép esemény kerekedett belőle. Méltóképpen megemlékeztünk szeretett szobrászművészünkről, aki maga is sokat kirándult a környező vidékeken, talán ihleteit is e gyönyörű tájon merítette. A túra idei apropója a Zengő oldalában található Mária kápolna volt, melyet a 36 km-es hosszútávunk érintett. A kápolnában látható Kiss György Piéta című nagyméretű alkotása. Minden beérkező túrázót megkérdeztünk a tapasztalatairól, ami sok hasznos információval szolgált számunkra. Büszkeségeink ismét a gyermekek voltak, akik vidáman teljesítették a 10 km- es távot. Nagyon örülünk, hogy több turista egyesület tagjai is eljöttek hozzánk, többen még egyáltalán nem jártak e csodás mecseki vidéken. Sajnáljuk viszont, hogy szászvári arcokat alig láttunk a gyermekeinket kívül. A mosolygós, kipirult arcokat elnézve kijelenthetjük, hogy egy igen sikeres programot tudhatunk magunk mögött. Reméljük, mindenki kellemesen feltöltődött!